Řidiči by měli dávat pozor, po ránu to na silnicích může klouzat

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Počasí začíná ukazovat i svou horší stránku, jedná se o pokles teplot, sníh a mráz. Pro mnohé řidiče není jednoduché zvládnout jízdu na zledovatělé a zasněžené vozovce. Než si na tyto nové podmínky zvyknou, dochází ke zvýšenému počtu nehod. Lze ale v tuto dobu předvídat, že silnice budou klouzat, a této skutečnosti je nutné přizpůsobit rychlost jízdy. „Během pátku a soboty řešili dopravní policisté na Příbramsku pět dopravních nehod kvůli namrzlé komunikaci. Vzniklá škoda přesáhla 400 tisíc korun. Jeden člověk utrpěl lehké zranění,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu jsou povinné od začátku listopadu do konce března, pokud se na komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy nebo vzhledem k povětrnostním podmínkám je možné předpokládat, že se během jízdy může na vozovce sníh a led vyskytnout. Zimní pneumatiky mají lepší záběr na sněhu a namrzlé silnici i lepší stabilitu při průjezdu zatáčkou. Za ztížených povětrnostních podmínek je velmi důležité plně se věnovat řízení. „Rozhodně by také řidiči neměli zapomínat na používání nemrznoucích směsí a na očistění oken před jízdou tak, aby měli z vozu dostatečný výhled,“ dodala Schindlová.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------