Likvidace požáru objektu dřevovýroby trvala až do nedělní 10. hodiny

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje dostalo v sobotu 2. prosince v půl šesté večer informaci o větším požáru v truhlářské firmě v Krásné Hoře nad Vltavou. Vzhledem k tomu, že šlo o objekt dřevovýroby s uskladněným materiálem, barvami a ředidly, byl ihned vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Příbram a Sedlčany a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Kamýk nad Vltavou, Klučenice, Krásná Hora nad Vltavou, Petrovice a Solenice.

foto: HZS Středočeského kraje

„Hasiči v dýchací technice nasadili na zdolání plamenů téměř deset vodních proudů. Zásah však byl poměrně komplikovaný, protože celý areál byl tvořen několika na sebe navazujícími trakty o celkovém půdorysu 15 x 40 metrů. Navíc se v nich začaly bortit stropy a hrozilo velké nebezpečí zranění hasičů. Jednotky se zároveň soustředily i na uchránění nezasažených sousedních objektů, které byly v těsné blízkosti truhlárny. Požár byl lokalizován přibližně ve čtvrt na osm,“ uvedl mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

foto: HZS Středočeského kraje

Následně hasiči vyhledávali a likvidovali další ohniska, která nacházeli i pomocí termokamery v jedné části, kde se také propadl strop. Zasahujícím jednotkám zajistil starosta obce nápoje a stravu. Sobotní zásah byl ukončen těsné před dvaadvacátou hodinou a na místě byly ponechány dobrovolné jednotky Kamýk, Krásná Hora a Petrovice, které zajistily dohlídku nad požářištěm do ranních hodin. V neděli ráno se na místě sešel vyšetřovatel požárů s policejním kynologem, který přivezl psa vycvičeného na vyhledávání urychlovačů hoření.

foto: HZS Středočeského kraje

Po celkovém průzkumu zasažených prostorů byla v deset hodin na operační středisko oznámena likvidace požáru. Kolem jedenácté hodiny byl objekt předán majiteli s nařízeným dohledem do pondělního dopoledne. Požárem, který se obešel bez zranění osob, vznikla škoda asi za tři miliony korun na stavební části, další milion přibyl na zničeném strojním vybavení provozovny. Uchránit se hasičům podařilo majetek za jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, neboť možných verzí je zatím několik.

Autor/zdroj: HZS Středočeského kraje

 
---------------------------------------------------------------------------------------------