Mikuláš nemusí mít strach, že uklouzne. V úterý půjdou teploty nahoru

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – S příchodem posledního měsíce roku, přišla jak papírově tak i ve skutečnosti pravá meteorologická zima. Ranní teploty v našem regionu klesaly v pátek i v sobotu k hranici mínus pěti stupňů, také v neděli ráno spadla teplota pod bod mrazu. S pondělním ránem mají mrazy polevit a spíše se k nám vrátí podobné dny jako v závěru listopadu. Denní teploty mohou šplhat k pěti stupňům, odpoledne na frontě pravděpodobně občas sprchne.

V úterý večer vyrazí do ulic Mikuláš se svým čertovsko-andělským doprovodem, ani ten se letos nemusí bát, že by mu to na chodnících klouzalo. Spíš bude muset dávat pozor, aby si svůj plášť neucoural v loužích. Také v úterý se totiž mohou objevit slabé přeháňky, teploty odpoledne vystoupí až na 6 °C. Až osm stupňů nad nulou mohou teploměry naměřit ve středu a ve čtvrtek, možná vykoukne i sluníčko. Nebude to ale trvat dlouho, od pátku se má vrátit zima i sníh.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------