Kam o víkendu za vánoční atmosférou? Na rozsvěcování vánočních stromů

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Nadcházející víkend bude prakticky všude patřit zahájení adventu ve formě rozsvěcení vánočních stromů na náměstích i návsích. Jako první se rozsvítí vánoční strom už v pátek navečer na náměstí v Sedlci. Jako patrně poslední pak až v sobotu 9. prosince při příležitosti Vánočního jarmarku v Dublovicích. Součástí rozsvícení vánočních stromů je snad téměř všude doprovodný program. Ať už je to v Sedlčanech sobotní akce spojená s ‚Pokusem o překonání rekordu‘, v Prčici adventní troubení v podání Trubačů od Čertova břemena, ve Vysokém Chlumci ‚Vánoční výstava‘.

K zahájení adventu už tradičně patří páteční a sobotní ‚Netradiční Vánoce‘ v sedlčanském muzeu. V sobotu dopoledne se nechá také vyrazit do Prčice na tradiční ‚Prčické trhy‘. Z regionálních biografů sedlecký nehraje a sedlčanský v pátek dává filmový koncer kapely ‚Metallica Quebec Magnetic‘, v sobotu pak francouzské drama ‚Víno nás spojuje‘. Na víkendovém programu jsou i dva koncerty, v sobotu na zámku Příčovy zazní barokní hudba a vánoční melodie, v neděli v kostele sv. Martina v Sedlčanech je na adventním programu Vánoční koncert Patrika Stoupy a hostů.

Lyžaři mohou vyrazit na Monínec, kromě lyžování se tam mohou zúčastnit testování lyží značky Lusti, pro návštěvníky bude připraveno na devět desítek párů lyží tohoto českého výrobce. Na zimáku od pátku do neděle pokračuje ligová část hokejového poháru hned devíti zápasy. Nechybí ani tradiční veřejné bruslení v neděli odpoledne. A pak už v neděli v podvečer rychle do Kosovy Hory na místní náměstí. Od půl páté tu budou otevřeny stánky s vánočním zbožím a občerstvením, o půl hodiny později se náměstí rozezní swingovými rytmy známého Blue Orchestra ze Sedlčan.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------