Příčinou nehody bylo nedání přednosti

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Dopravní policisté potvrdili příčinu nehody, ke které došlo v pátek 10. listopadu v Sedlecké ulici. Jak se předpokládalo, tak opravdu na vině bylo nedání přednosti v jízdě vozidlu jedoucímu po hlavní silnici. „Šestasedmdesátiletá řidička ve voze značky Škoda Fabia při vyjíždění z vedlejší komunikace, z ulice Na Potůčku, nedala přednost v jízdě sanitce, která spěchala k pacientovi ve směru od náměstí a přitom měla zapnuté majáky. Hmotná škoda byla vyčíslena na 212 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

foto: Policie ČR

foto: Policie ČR

foto: Policie ČR

Za další havárií, která se stala v ten samý den odpoledne mezi obcemi Solopysky a Sedlčany může nepřízpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky. „Dvacetiletý motorista jedoucí ve fabii dostal v zatáčce na mokrém povrchu komunikace smyk, přejel do protisměru, kde narazil do vzrostlého stromu. Následně byl přepraven s poraněním lehčího charakteru do nemocnice. Škoda činila 50 tisíc korun,“ doplnila v pondělí policejní mluvčí.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------