Ve skiareálu v pátek spustí horní kotvu

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Hromady sněhu vyrobené technologií Snowfactory v horní části Skiareálu Monínec signalizují brzké zahájení lyžařské sezony na červené sjezdovce. Stane se tak o státním svátku už tento pátek 17. listopadu, kdy se rozjede horní kotva. Lyžaři tak mohou kromě hotelové sjezdovky, která je v provozu od 26. října, začít využívat 600 metrů dlouhou horní část sjezdovky. Na rozdíl od loňského zahájení sezony nebude zasněžován dojezdový pruh k dolní stanici čtyřsedačkové lanovky. Návštěvníci totiž mohou vyjet svými vozidly až horní kotvě, kde mají k dispozici zbrusu nové parkoviště.

Jezdit se zatím bude za předsezonní ceny (do 7. 12. včetně), takže například dvě hodiny denního lyžování vyjdou dospělého lyžaře na 345 korun, děti zaplatí o 70 korun méně. Oblíbené čtyři hodiny lyžování vyjdou dospělé na 405 korun, děti pak na 330 korun. Skipas na celodenní lyžování (9 – 16 hod.) pořídí dospělá osoba za 485 korun, dítě zaplatí o 100 korun méně. Tři hodiny večerního lyžování vyjdou „dospěláky“ u pokladny na 285 korun, oproti tomu děti ušetří 55 korun. Skipasy zakoupené předem prostřednictvím e-shopu jsou přibližně až o deset procent levnější.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------