Osobní automobil vjel do cesty sanitce

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 16 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V pátek 10. listopadu kolem půl deváté dopoledne došlo v Sedlecké ulici k dopravní nehodě. Řidička škodovky vyjíždějící na Komenského náměstí v místě jednosměrného výjezdu z ulice Na Potůčku nedala přednost v jízdě (jak ji nařizovala dopravní značka). Sedleckou ulicí (po hlavní silnici) v tu dobu spěchal ve směru od náměstí TGM sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby jedoucího se zapnutými výstražními světelnými a zvukovými signály.

Následkem nedání přednosti v jízdě ze strany řidičky došlo ke střetu obou vozidel, přičemž škodovka byla odhozena do protisměru a sanitní vůz narazil do zvonice u kostela. Nehoda si údajně vyžádala zranění dvou osob, na místě zasahují všechny složky IZS. Místo nehody je uzavřeno, provoz je obousměrně veden mimo Sedleckou ulici, a to z náměstí do Nádražní ulice a přes Červený Hrádek na silnici I/18. Od kruhového objezdu jsou řidiči Městskou policíí směrováni přes Jižní sídliště a dále ulicemi Petra Bezruče, Na Potůčku a Kpt. Jaroše do Havlíčkovy ulice zpět na náměstí T.G. Masaryka.

Aktualizováno: „Při nehodě utrpěla zranění dvoučlenná posádka Fabie. Jednalo se o lehká a středně těžká poranění, se kterými byla dvojice dalšími posádkami ZZS Středočeského kraje transportována do příbramské nemocnice. Posádka vozidla záchranné služby vyvázla z nehody bez zranění. K pacientovi, ke kterému původně záchranáři spěchali, musela vyjet jiná posádka,“ uvedl Týdeník policie, který z místa nehody zveřejnil i fotografie. Přesné příčiny nehody jsou v šetření dopravní policie. Následky střetu byly krátce před jedenáctou hodinou odklizeny a provoz v Sedlecké ulici byl obnoven.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------