Brožura pomůže překonat těžké chvíle

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a , takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeská záchranka má novou brožuru pro nejtěžší chvíle. Ne každý výjezd posádek Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje končí tzv. happyendem. Někdy okolnosti a osud napíší ten nejbolestnější scénář a i přes profesionalitu a veškerou snahu zasahujících lékařů a záchranářů pacient zemře. To, co profesionálové z řad záchranářů, sice pod velkým emocionálním tlakem, vnímají jako běžnou rutinu, resuscitací počínaje a ohledáním v okamžiku – třeba i očekávaného – úmrtí konče, je pro příbuzné mnohdy v prvních okamžicích nezvládnutelné a nesrozumitelné.

Průvodcem touto situací bude nová brožurka středočeské záchranky „Jak se vyrovnat s mimořádnou událostí“, která nemá za cíl nahradit psychologickou pomoc krizového interventa, ale nabídne v prvních chvílích pozůstalým důležité kontakty (např. na krizová centra nebo na bezplatnou poradenskou linku ZZS SČK – Call Centrum) a užitečné rady i ohledně vyřizování na úřadech. Právě na poradenské lince Call Centra si pak mohou truchlící vyžádat zásah krizového interventa středočeské záchranky, který dorazí po posádce na místo a provede pozůstalé bolestným procesem.

„Nová brožura pomůže i záchranářům, kteří na místě tragické události komunikují s okolím a pozůstalými. Mnohdy totiž v bolesti nad ztrátou blízké osoby nejsou schopni plně vnímat podané informace. Posádky tak nyní budou mít možnost předat pozůstalým tuto brožuru, přičemž budou mít jistotu, že nenechali na místě někoho bez potřebných informací,“ vysvětlil ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

Autor/zdroj: Petra Effenbergerová,
tisková mluvčí ZZS Středočeského kraje