Říjen s nízkou nezaměstnaností nehnul

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 1 den, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Region si nadále drží rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, což platilo i v desátém měsíci letošního roku. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci října evidováno z celkového počtu 13 987 lidí ve věku od 15 do 64 let pouhých 331 nezaměstnaných. V porovnání s devátým kalendářním měsícem to znamená dokonce pokles počtu nezaměstnaných o osm lidi. Toto číslo nemělo žádný podstatný vliv na říjnovou míru nezaměstnanosti. Ta se už čtvrt roku drží na rekordní hodnotě hodnotě 2,4 procenta. Vyplývá to ze středečních nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR.

Ke stejnému datu (31. října) bylo na Sedlčansku 176 volných míst, což je oproti září o čtyři méně. Z jednotlivých obcí v působnosti detašovaného pracoviště sedlčanského Úřadu práce, kde byla v říjnu v regionu relativně nadprůměrná míra nezaměstnanosti, jsou to obce Milešov (5,3%), Kosova Hora (3,8%) a Dublovice (3,4%). Ve městě Krásná Hora nad Vltavou se míra nezaměstnanosti snížila o tři desetiny na 3,1 procenta. Naopak znatelný nárůst zaznamenala obec Jesenice, kde se míra nezaměstnanosti zvýšila ze zářijových 1,1 procenta na říjnových 2,5 procenta.

Na opačné straně tabulky pak byly v říjnu obce Radíč (nadále 0,7%), Nalžovice (1,0%) a Příčovy (1,4%). Už pátý měsíc po sobě si drží podprůměrnou míru nezaměstnanosti také město Sedlce-Prčice, které při počtu dvaatřiceti nezaměstnaných, dosahovalo v říjnu hodnoty 1,8 procenta. Tedy o čtyři desetiny více než v září 2017. V Sedlčanech bylo ke konci října z celkového počtu 4634 obyvatel ve věku od 15 do 64 let bez zaměstnání 105 lidí při míře nezaměstnanosti 2,3 procenta. Ke stejnému datu bylo přímo v Sedlčanech 101 volných míst, což je oproti předchozímu měsíci o čtyři více.