Při výlovu nebude o překvapení nouze!

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – O sobotním tradičním svátku svatého Martina proběhne výlov Velkého Vrchotického rybníka. Tento soukromý rybník, jenž především slouží ke sportovnímu rybolovu, byl naposledy vypuštěn před více jak deseti roky. Při výlovu desetihektarového Velkého Vrchotického rybníku nebude o překvapení nouze. V sítích rybářů ze společnosti Forest-Fish tak určitě uvíznou kapitální kapři, amuři, jeseteři, tolstolobici, štiky, líni, candáti i okouni. První zátah bývá kolem osmé hodiny ranní, na návštěvníky čeká jak prodej ryb, tak také bohaté občerstení a živá hudba.

Soukromý rybník Velký Vrchotický leží u vesnice Vrchotice, příjezd k rybníku je možný jak ze směru od Prčice, tak také od Monínce, Jetřichovic i Tábora. Hlavní chovanou rybou je kapr, ten z Vrchotic se navíc může pyšnit certifikátem „Toulava regionální produkt“. Zmiňovaný certifikát obdržela společnost Forest-Fisch s.r.o. v dubnu 2014. Co se týká počasí, tak má být v sobotu typicky listopadové se zataženou oblohou a nejspíš i s deštěm. Přímo u rybníku zaparkují jen ti, kteří si ráno pospíší. Ostatní automobilisté  většinou parkují na krajnicích přilehlých silnic druhé a třetí třídy.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------