Domácí nastříleli za poločas pět branek

SEDLČANY – Dvanácté kolo fotbalové Fortuna Divize skupiny A mělo na programu v sobotu čtyři a v neděli 29. října další čtyři utkání. Ze sobotních zápasů stojí za zmínku porážka domácího Hořovicka s mužstvem Dobříše 1:3. Stínem tohoto zápasu byl těžký úraz nohy dobříšského fotbalisty. V neděli dopoledne Karlovy Vary porazily těsně Soběslav 1:0 a s 27 body nadále kralují skupině A. V průběžné tabulce čtvrtý Tatran Sedlčany (20 bodů) hostil v neděli na domácím stadionu divizního nováčka z Přeštic (12 bodů). Domácí měli v první půli velké problémy s rozehrávkou, v druhé naopak plně využili hry po větru a nepřipustili žádné překvapení.

Hru od začátku ztěžoval silný vítr, který foukal v první půli hostům do zad. Toho Přeštice využívaly především při rohových kopech, kdy nebezpečně ohrožovaly Capouchovu branku. Domácím tradičně scházela přesná přízemní přihrávka, většina jejich útoků tak končila ve středu hřiště. Ve 23. minutě utekla na půlce domácím obráncům dvojice hráčů, míč si narazila a Fiala křižnou střelou k tyči překonal sedlčanského gólmana. Domácím se naskytla šance srovnat skóre o dvě minuty později, ale první střela šla do obránce a odražený míč poslal Kdolský nad branku. Další vyloženou šanci v 31. minutě „zazdil“ Senft, když nikým neatakován netrefil branku. O minutu později si Senft povodil ve velkém vápně několik hráčů hostů a v momentě, kdy to vypadalo že už ztratí míč, přihrál volnému Soldátovi, který střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Tento stav už vydržel až do konce poločasu.

Druhou půli začali hosté rychlým útokem, jehož závěr domácí brankář vyřešil. V 52. minutě si podobně s domácí střelou zblízka poradil i hostující gólman Kašpar. V 54. minutě kopali domácí roh, míč se snesl před branku, kdy reflexivně nohou zasáhl opět Kašpar. V 56. minutě si Brotánek naběhl na další rohový kop, ale jeho hlavička šla nad branku. Na začátku 58. minuty se konečně domácí dočkali, když přesná přízemní střela Dvořáka z velkého vápna zapadla k levé tyči. Následně v 61. minutě kopali domácí zleva další roh, který Kdolský za pomocí větru šikovně poslal přímo do branky. V 67. minutě rozehráli domácí po levé straně postupný útok, po kterém se znovu radovali, když autorem branky po zpětné přihrávce byl Senft. Domácí si v následujících minutách vypracovali další tři gólové šance, ale skóre na ukazateli stavu se nezměnilo. V 81. minutě se dostal ke střele na hranici velkého vápna Sirotek a tvrdou ranou popáté překonal Kašpara v brance Přeštic. Brankostroj domácích se však nezastavil, šestou branku zblízka vstřelil v 84. minutě Brotánek.

Tatran Sedlčany – TJ Přeštice
6:1 (1:1)
Góly: 32. Soldát, 58. Dvořák, 61. Kdolský, 67. Senft, 81. Sirotek, 84. Brotánek – 23. Fiala
Žluté karty: 38. Brotánek,45. Dvořák – 38. Bešta, 52. Lecjaks, 60. Strejček
Sestava Tatranu: Capouch (70. Hrůša) – Hofman, Hájek, Brotánek, Repetný – Kdolský (87. Čejda), Dvořák (73. Haas), Kvěch (77. Krůta), Soldát – Sirotek, Senft (82. Lípa V.)
Rozhodčí: Hrkal – Štuk, Navrátilová