Vyrazte na ryby, v sobotu se loví Musík!

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Rybáři z z nedrahovického střediska Štičí líheň Tábor uskuteční o státním svátku v sobotu 28. října výlov největšího rybníku na Sedlčansku. Rybáři tentokrát odhadují menší výnos z podzimního výlovu Musíku, proto se výlov ryb koná letos jen jeden den. Přesto i tak se mohou návštěvníci tradičně těšit z pohledu na rybářské řemeslo v praxi a samozřejmě také na kvalitní, čerstvě vylovené živé ryby, z nichž minimálně devadesát procent tvoří kapr. Chybět na hrázi rybníku znovu nebude rybí občerstvení a ani řada dalších stánků. K dobré pohodě už tradičně přispěje doprovodný program včetně živé hudby.

Výlov Musíku – archivní foto: Ladislav Havel

Pokud někdo nestihne sobotní výlov padesátihektarového Musíku dostane ještě druhou šanci. Tou je o dva týdny později (11. listopadu) stejně tradiční výlov ryb z Velkého Vrchotického rybníku poblíž Sedlce-Prčice, na který se také sjíždějí lidé z široka daleka. Desetihektarový Velký rybník, určený převážně ke sportovnímu rybolovu, leží v blízkosti malé vesničky Vrchotice, výlov provádějí rybáři ze společnosti Forest-fish. A protože tento rybník se naposledy vypouštěl v roce 2007, bude se opravdu na co těšit. Také tady bude možné zakoupit jak živé ryby, tak si pochutnat na rybích specialitách za doprovodu kapely.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------