Lupič se nechal k poště přivézt taxíkem

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Minulý týden ve čtvrtek 12. října došlo v Kamýku nad Vltavou k přepadení pošty. Maskovaný muž, který k přepadení využil vozidlo taxislužby, vstoupil do objektu a požadoval po pracovnici pošty peníze. K umocnění svých slov naznačoval přes oblečení, že na ni míří střelnou zbraní. Pracovnice kamýcké pošty mu ale odmítla finanční hotovost vydat. Následně odešel ven s nepořízenou a z místa činu se nechal opět odvézt taxíkem.

„Policisté začali intenzivně po pachateli pátrat a do týdne se jim ho podařilo dopadnout. Jedná se o jednačtyřicetiletého muže, který má za sebou bohatou trestní minulost násilného, majetkového i drogového charakteru. Kriminalisté dotyčného dne 19. října obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže, nyní mu hrozí dva roky až deset let pobytu za mřížemi. Muž se k činu doznal s tím, že důvodem přepadení byla jeho tíživá životní situace,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------