Je tu další víkend, akcí ale mnoho není

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – O nadcházejícím víkendu se údajně máme těšit na slunečné počasí s odpoledními teplotami, které mohou po rozplynutí ranních mlh stoupat i nad 20 stupňů Celsia. Bohužel této slibné předpovědi počasí neodpovídá nabídka víkendových akcí, v regionu jich mnoho není. Na výběr je tak buď návštěva kina, nebo nějaké sportovní akce. Z programů regionálních kin se jedná o americkou hororovou fantazii ‚Vetřelec: Covenant‘, kterou uvádí v pátek sedlecký biograf. Ve stejný večer sedlčanské kino pak dává dramatický příběh z exotického arabského prostředí ‚Svatba‘. Dramatické okamžiky přinese v pátek i večerní zápas hokejového ‚Hobby poháru‘ na zimním stadionu.

V sobotu večer se bude v kině místo promítání filmu listovat. Konkrétně v knize ‚Co jsem to proboha udělal‘, jejíž americký autor Robert Fulghum bude zároveň hostem večera, který pořádá městská knihovna Sedlčany. Ve scénickém ‚Listování‘ účinkují herci Věra Hollá a Alan Novotný. Součástí večera je i prodej knih a také autogramiáda amerického spisovatele. Ještě před tím se však můžete vypravit do Mokřice u Krásné Hory, kde odpoledne mají ‚Sraz harmonikáři‘. Živo bude po celý víkend i na sedlčanském zimním stadionu, kde pokračuje pěti zápasy hokejový ‚Hobby turnaj‘.

Nedělní dopoledne patří v Sedlčanské kotlině poslední letošní burze, na které proběhne tradiční losování cen věrnostní soutěže. Stejně tak se dopoledne hraje na zimním stadionu utkání regionální dorostenecké ligy, v něm se střetne Tatran Sedlčany s mužstvem HC Berounští Medvědi. Odpoledne je sedlčanský zimní stadion otevřen pro veřejné bruslení, na něj navazují tři zápasy ‚Hobby turnaje‘. Fanoušci sedlčanského fotbalu určitě nezapomenou na další domácí utkání, na vítězné vlně se vezoucí Tatran Sedlčany hostí od půl čtvrté odpoledne staronového divizního nováčka, mužstvo SK Petřín Plzeň.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------