Bez práce bylo v září rekordně málo lidí

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 6 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Region si nadále drží rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, což platilo i v devátém měsíci letošního roku. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci září evidováno z celkového počtu 13 987 lidí ve věku od 15 do 64 let pouhých 339 nezaměstnaných. V porovnání s osmým kalendářním měsícem to znamená nepatrný nárůst nezaměstnaných o sedm lidi. Tento počet však neměl žádný podstatný vliv na červencovou míru nezaměstnanosti. Ta se už dva měsíce drží na rekordní hodnotě hodnotě 2,4 procenta. Vyplývá to z pondělních nově zveřejněných srpnových dat Úřadu práce ČR.

Ke stejnému datu (30. září) bylo na Sedlčansku 180 volných míst, což je oproti srpnu o 38 méně. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského Úřadu práce, kde byla v září v regionu relativně nadprůměrná míra nezaměstnanosti, jsou to obce Milešov (4,9%), Kosova Hora (3,7%) a dále dvojice obcí Klučenice a Svatý Jan s mírou nezaměstnanosti 3,6 procenta. Ve městě Krásná Hora nad Vltavou se míra nezaměstnanosti snížila o jednu desetinu na 3,4 procenta.

Na opačné straně tabulky pak byly v září obce Nalžovice a Radíč (shodně 0,7%), Jesenice (1,1%) a Příčovy (1,4%). Už čtvrtý měsíc po sobě si drží podprůměrnou míru nezaměstnanosti také město Sedlce-Prčice, které při počtu šestadvaceti nezaměstnaných, dosahovalo v září hodnoty 1,4 procenta. Tedy o čtyři desetiny méně než v srpnu. V Sedlčanech bylo ke konci září z celkového počtu 4634 obyvatel ve věku od 15 do 64 let bez zaměstnání 113 lidí při míře nezaměstnanosti 2,4 procenta. Ke stejnému datu bylo přímo v Sedlčanech 97 volných míst, což je oproti předchozímu měsíci o šest méně.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------