Kam o víkendu? Na hvězdárnu a na rally

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Před námi je další podzimní víkend, který slibuje řadu zajímavých akcí. Páteční nejzajímavější akcí bude ‚Noc vědců‘, která proběhne na sedlčanské hvězdárně. Předcházet ji bude odpolední přednáška v kulturním domě. Sedlčanské kino v pátek uvede drama z bývalé Jugoslávie ‚Chlapi nepláčou‘ a v sobotu chorvatské historické drama ‚Tovaryšstvo Ježíšovo‘. Sedlecký biograf má v pátek na programu americký fantastický film ‚Strážci galaxie vol. 2‘. Hokejový ‚Hobby turnaj‘ má na zimním stadionu na svém programu o víkendu celkem šest zápasů – dva v pátek a čtyři v sobotu.

Pěkně živo bude od sobotního rána v aerálu Monínec, kde na závěr letní sezony proběhnou závody ve sjezdu horských kol bez řetězu ‚Chainless race‘. Sobotní odpoledne mohou zájemci strávit v sedlčanském gymnáziu, které pořádá oslavy 70. výročí založení školy. Na programu jsou kromě jiného komentované prohlídky areálu školy a tělocvičny. Ve čtyři hodiny odpoledne začíná v sedlčanské knihovně vernisáž výstavy ‚Fotografické vzpomínky Zdeňka Šimka‘, v sedm večer pak v Počepicích druhý ročník ‚Pochodu noční tmou‘.

Neděle pak bude patřit především sportu, motorismus nevyjímaje. Už od ranních hodin budou některá místa na Sedlčansku znít hřmotem motorů soutěžních automobilů, neboť se tu jedou závěrečné čtyři rychlostní zkoušky 38. ročníku Rally Příbram. Po obědě bude zimní stadion patřit nejprve veřejnému bruslení a od pěti hodin navečer pak mistrovskému utkání krajské soutěže. V něm se střetne domácí Tatran Sedlčany se Spartakem Příbram. Na vedlejším fotbalovém stadion poměří síly v krajské 1.B třídě Béčko Tatranu Sedlčany s mužstvem Spartaku Rožmitál. V Petrovicích se ve stejnou dobu a ve stejné soutěži utkají místní fotbalisté s Dalekými Dušníky.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------