Teplota vystoupala na příjemných 19 °C

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Předpověď počasí slibovala na čtvrtek 5. října déšť, čerstvý vítr a ochlazení. To se prozatím dotklo jen severní části Čech a Moravy, naopak v jižní části vystupovaly před přechodem studené fronty teploty až k dvaceti stupňům. Meteorologická stanice Rudolec hlásila 5. října odpoledne 18,9 °C, Vlkonice a Husinec 19,9, Strakonice 19,6 °C. Vůbec nejtepleji bylo ve čtvrtek na jihu Moravy, kde například stanice Dyjákovice hlásila 21,4 °C, Brod na Dyjí 20,2 °C, stejně tak i stanice Pohořelice a Lednice. Nejsilněji to odpoledne foukalo na Milešovce (15,0 m/s) a také v pražské Ruzyni (13,0 m/s).

V pátek má být ve Středočeském kraji proměnlivá, převážně však velká oblačnost s možností přeháněk. Nejvyšší odpolední mají být v rozmezí 10 až 13 °C, to vše doprovázeno nepříjemným čerstvým západním až severozápadním větrem 4 až 8 m/s. Podobně oblačno s místními přeháňkami má být také v sobotu, noční teploty 8 až 5 °C, nejvyšší denní teploty 11 až 14 °C. Na neděli meteorologové předpovídají zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami a teploty podobné jako v předchozích dnech. Po oba víkendové dny má foukat mírný až čerstvý západní vítr do 8 metrů za sekundu.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------