Agresor poničil služební auto a sanitku

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Pořádně rušno bylo v sobotu 30. září po třetí hodině ranní u hudebního baru v Sedlčanech. Policisté byli spolu se záchrannou službou vysláni k osobě v bezvědomí, kdy k jejímu zranění mělo dojít během nějaké potyčky. Policejní hlídka se snažila zjistit skutečnosti důležité k objasnění celé situace, ale dvacetiletý mladík neustále svým jednáním znemožňoval provést šetření a potřebné úkony. Mladík byl navíc velmi agresivní a hecoval několik desítek přítomných lidí proti policistům.

„Ani po opakovaných výzvách svého jednání nechtěl zanechat, a proto byli strážci zákona nuceni použít donucovací prostředky a spoutat ho. Při zákroku se však na zasahující policisty nahrnul dav lidí. Jeden z nich dokonce vyskočil na kapotu sanitky a způsobil tím škodu ve výši 15 tisíc korun. Následně začal hlídce nadávat a aktivně se snažil osvobodit zajištěného mladíka,“ informovala v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Na místo byly přivolány posily a i přes aktivní odpor byla nakonec  pětadvacetiletému muži přiložena také služební pouta. Před tím však stihl poničit ještě policejní vozidlo, do kterého několikrát kopl. „Škoda byla stanovena na pět tisíc korun. V jeho dechu policisté naměřili 1,32 promile alkoholu. Nyní se bude dotyčný zpovídat z přečinu poškození cizí věci a výtržnictví, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ doplnila policejní mluvčí.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------