Na Sedlčansko zamíří soutěžáci v neděli

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Příznivce motorismu čeká po uplynulém víkendovém mezinárodním šampionátu v autokrosu v Sedlčanské kotlině další motoristická lahůdka. O tomto víkendu (7. a 8. října) se jede letošní poslední závod Mistrovství ČR v silniční rally, kterým je 38. ročník SVK Rally Příbram. Vše zahájí už v pátek 6. října na náměstí TGM v Příbrami předstartovní show, v sobotu pak čeká na závodníky ostrý start a osm rychlostních zkoušek na Příbramsku.

V neděli 8. října závodníci po roce opět zamíří i na Sedlčansko. Letos na pravé straně Vltavy čekají na víc jak 140 soutěžních posádek celkem čtyři rychlostní zkoušky. Konkrétně RZ 11 a RZ15 se starty v 8:32 a 12:45 u odbočky ze silnice II/105 nad Sestrouní přes Sestrouň, Zberaz, Prosenickou Lhotu, Paseky, Křečovice s cílem v Hoděticích. Další dvě (RZ 12 se startem v 9:25 a závěrečná celé rally RZ 16 se startem 13:35) z Nalžovic přes Dublovice do Líchov.

V době konání těchto RZ bude v neděli 8. října uzavřena silnice III/0184 z Dublovic na Zvírotice, úsek silnice III/11441 z Prosenic do Prosenické Lhoty a nově také krátký úsek silnice II/105 v obci Křečovice. K nim přibudou uzávěrky místních komunikací v okolí Líchov, Dublovic, Nalžovic, Sestrouně, Křečovic, Prosenické Lhoty, Strážovic a Hodětic. Uzavírky silnic a místních komunikací vstoupí v platnost v sedm hodin ráno a skončí přibližně ve čtyři odpoledne.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------