Kam o víkendu? Na oslavy či na burčák

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – O posledním zářijovém víkendu se k nám opět vrátí déšť, takže i tentokrát nesmíme na cestách za akcemi zapomenout doma deštníky. Nejdřív přijde na řadu nabídka regionálních kin, to sedlecké uvádí v pátek americkou fantazii ‚Ghost in the shell‘. Kino v  Sedlčanech v ten samý večer uvádí podobnou americkou fantazii ‚Valerian a město Tisíce Planet‘, v sobotu pak americký akční thriller ‚Lovcova modlitba‘. Živo bude v pátek i na zimním stadionu, kde se hrají dva zápasy pohárového hobby turnaje.

Sobotní dopoledne můžeme věnovat návštěvě areálu sedlčanského odborného učiliště v Bezručově ulici, kde proběhne oslava 130. výročí zemědělského školství v Sedlčanech. Odpoledne bude v Petrovicích patřit jak slavnostnímu předání nového vozidla místním dobrovolným hasičů, tak také připomínce 200. výročí základní školy v Petrovicích. Vyrazit lze v sobotu odpoledne také na nesoutěžní setkání RC modelářů a jejich modelů do zatopeného lomu Bořená Hora u Štětkovic. Příznivci hokejového poháru si určitě nenechají ujít další porci zápasů na zimním stadionu. Zapomenout bychom neměli ani na osmý ročník ‚Popíjení burčáku za lidové ceny‘.

Částečně zkvašený mošt z plodů révy vinné ze Zámeckých sklepů Strážnice lze v prčickém pivovaru Vítek popíjet, a dobrého kuřecího a rybího jídla si k tomu dopřávat, od pátku do neděle. Co se týká zimního stadionu, tak na nedělním programu je odpoledne tradiční veřejné bruslení a hned po něm tři pohárové zápasy. V neděli odpoledne už bude znám výsledek fotbalového utkání divizního „áčka“ v Karlových Varech, diskutovat o něm mohou sedlčanští fanoušci při domácím utkání „béčka“ s mužstvem FK Hýskov. Utkání krajské 1.B třídy se hraje také v Petrovicích, které hostí SK Chlumec.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------