O tomto víkendu budou slavit Petrovice

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Po slavnostech o minulém víkendu v Sedlci-Prčici se tento víkend oslavy přesunou do Petrovic. V sobotu 23. září tu od dvou hodin odpoledne proběhne slavnostní předání automobilu Ford Tranzit 4×4 jednotce dobrovolných hasičů Petrovice. Následovat bude vysvěcení automobilu Páterem Jackem Strachowskim a průvod do zámeckého parku, kde se uskuteční koncert skupiny Relax. Ve tři hodiny odpoledne začnou slavnosti také v místní základní škole, která si připomene 200. výročí základní školy v Petrovicích.

Původní budova školy byla postavena 1817 poblíž náměstí, současná „protiradonová“ škola se začala stavět v roce 1994 a po velkých problémech stavebních i finančních byla otevřena v roce 2001. V rámci sobotních oslav budou celé odpoledne probíhat prohlídky školy, soutěže pro děti i posezení s hudbou u školy. Jak uvádí pozvánka, tak pro návštěvníky je připravena také výstava prací žáků, dobové fotografie, kroniky školy, vzácné historické dokumenty z 19. století o historii školství v Petrovicích a mnoho dalšího.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------