Nezaměstnaných lidí v srpnu opět ubylo

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 16 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Mikroregion Sedlčanska si také v srpnu udržel podobně jako v předchozích měsících velmi nízkou míru nezaměstnanosti. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci srpna evidováno z celkového počtu 13 987 lidí ve věku od 15 do 64 let pouhých 332 nezaměstnaných. V porovnání s červencem to znamená další pokles počtu nezaměstnaných o 23 lidí. Míra nezaměstnanosti se tak oproti prvnímu prázdninovému měsíci snížilo o jednu desetinu na rekordně nízkých srpnových 2,4 procenta. Vyplývá to z pátek nově zveřejněných srpnových dat Úřadu práce ČR.

Ke stejnému datu (31. srpnu) bylo na Sedlčansku 218 volných pracovních míst, což je oproti červenci o dvě více. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského Úřadu práce, kde byla v srpnu relativně nadprůměrná míra nezaměstnanosti, jsou to obec Křepenice (4,1%) a dále místa v blízkosti Orlické přehrady. Tedy Milešov (3,9%), Klučenice (3,6%) a také město Krásná Hora nad Vltavou při počtu šestadvaceti lidí bez práce a míře nezaměstnanosti 3,5%.

Na opačném konci tabulky byly pak v srpnu obce Nalžovice a Radíč (shodně 0,7%), Příčovy (0,9%) a Jesenice (1,4%). Už třetí měsíc po sobě si drží podprůměrnou míru nezaměstnanosti také město Sedlce-Prčice, které při počtu dvaceti nezaměstnaných lidí, dosahovalo v srpnu hodnoty 1,8 procenta. V Sedlčanech bylo ke konci srpna z celkového počtu 4634 obyvatel ve věku od 15 do 64 let bez zaměstnání 119 lidí při míře nezaměstnanosti 2,6 procenta. Ke stejnému datu bylo přímo v Sedlčanech 103 volných míst.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------