Prázdniny u záchranářů? 23 843 výjezdů

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Zatímco si žáci i dospělí o prázdninách odpočinuli od školy a povinností a užívali si letních radovánek, záchranáři se opět nenudili, neboť v prázdninovém čase zaznamenali 23 843 výjezdů, z čehož bylo 2 943 výjezdů k úrazům. Ve 128 případech byla dispečery operačního střediska středočeské záchranné služby poskytována volajícím telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace. Volající se tak řídili pokyny operátora, který je na dálku vedl v nepřímé masáži srdce při zástavě dechu a oběhu pacienta až do příjezdu posádek.

Jak vyplývá z dalších statistik mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerové, tak kvůli vzrůstající letní aktivitě a agresivitě hmyzu zaznamenali záchranáři 332 výjezdů k pacientům s alergickou reakcí na hmyzí bodnutí, kdy nejvíce takových zásahů (56) zaznamenali záchráři na Praze-západ a Benešovsku, nejméně (10) na Kladensku a Rakovnicku. V souvislosti s prázdninovým exprimentováním mládeže s alkoholem a drogami vyjížděli středočeští záchranáři k 370 případům (z toho 45 výjezdů k nezletilým), které byly operačnímu středisku hlášeny jako primární intoxikace.

„Záchranáři také vyjížděli k dopravním nehodám, přičemž v létě přibývá těch hromadných, kdy jsou na místě více než dva zranění, a tak byla poskytnuta přednemocniční péče 1 217 účastníkům různě vážných dopravních nehod. O prázdninách také stoupl počet zásahů u psychiatrických diagnóz, sebevražd (63) a ve 199 případech se jednalo o výzvu k výjezdu k agresivní psychóze,“ doplnila prázdninovou statistiku mluvčí středočeské záchranky.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------