Motorkáře vylekal traktor, řidičku hlídka

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 23 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Ve čtvrtek 31. srpna krátce po třinácté hodině havaroval v obci Vysoký Chlumec třiadvacetiletý motorkář. Při průjezdu zatáčkou se na úzké komunikaci zalekl protijedoucího traktoru, a aby se vyhnul střetu, spadl s motocyklem na vozovku. „Následně se ještě dopravní prostředek klouzal po komunikaci, až narazil do kola již zastaveného traktoru. Motorkář při pádu utrpěl lehké poranění ruky. Vzniklá škoda byla stanovena na 20 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Den před tím vylekala pro změnu čtyřiapadesátiletou řidičku motocyklu policejní hlídka, která ji v odpoledních hodinách zastavila v jedné obci na Sedlčansku. Dechová zkouška u ní vykázala hodnotu 1,26 promile, motocykl byl nezpůsobilý provozu na silnici. „Jak se ukázalo, zákaz řízení má platný až do roku 2019. Nyní se bude motoristka zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodala policejní mluvčí.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------