Tatran propadl v první půli, to rozhodlo

RAKOVNÍK – Fotbalová Divize má po posledním srpnovém víkendu za sebou tři soutěžní kola sezony 2017/2018. Rovná polovina zápasů třetího kola divizní skupiny A se hrála v sobotu, druhá polovina pak v neděli 27. srpna. Mezi nedělní zápasy patřil i souboj domácího divizního nováčka SK Rakovník s fotbalisty Tatranu Sedlčany. Domácí mužstvo nepodalo žádný oslnivý výkon, přesto na především v první půli bezkrevnou hru a zjevně bez zájmu hrající Sedlčany to bohatě stačilo. Druhý poločas byl herně přece jen vyrovnanější, ale čestného gólu se hosté i přes několik šancí nedočkali.

V úvodních deseti minutách měli domácí výhodu tří rohových kopů, ty však žádné nebezpečí pro „poslepovanou“ sestavu sedlčanského Tatranu neznamenaly. Hosté často před vlastním pokutovým územím faulovali a dávali tak domácím možnost rozehrávat přesné přímé kopy. Ve 12. minutě gólman Capouch stačil míč po jednom takovém trestňáku vyboxovat, ale o pět minut později byl však po dalším rozehrávaném přímém kopu a přesné hlavičce domácího Červeného bezmocný. Tlak domácího týmu pokračoval i po vedoucí brance, hosté prakticky zatím vůbec branku Rakovníku neohrozili. V 27. minutě hosté tak dlouho váhali na malém vápně s odkopem, až se k míči dostal domácí Hamouz a zblízka podruhé překonal Capoucha. V 32. minutě poslal Sirotek zprava první přesný centr před branku, ale nikdo z dvojice nabíhajících hráčů Tatranu na něj nedosáhl. V posledních deseti minutách první půle se přece jen hosté víc pokoušeli útočit, ale žádnou vyložené šanci si nevypracovali. Naopak to byli domácí, kteří využili dalších zmatků hostující obrany a v 44. minutě Schwendtem zblízka dorazili míč za Capouchova záda.

Hned v úvodu druhého poločasu musel Capouch opět zachraňovat před nabíhajícím domácím hráčem. Mezi 46. a 49. minutou si hosté vypracovali dvě slibné šance, ale ani jedna domácí branku neohrozila. V 60. minutě hosté rozebrali domácí obranu, ale slabou finální střelu stačil brankář zachytit. Další pěknou střelu vyslal zdálky na branku Rakovníku v 65. minutě Dvořák, ale domácího gólmana ani tentokrát nepřekvapil a ten jeho přízemní ránu kryl. V 66. minutě šel sám na brankáře Kdolský, gólman stačil jeho střelu odvrátit na roh. Naopak to byli domácí, kteří Sklenkou zvýšili v 72. minutě na 4:0. O minutu později to už vypadalo na „bůra“, naštěstí již překonaného Capoucha zastoupil na brankové čáře Repetný. V 76. minutě střílel Krůta z dobré pozice vedle. V 81. minutě zachraňoval nohou po rychlém protiútoku Capouch. O minutu později to byl opět Capouch, který konečky prstů vytěsnil přízemní střelu mimo tyče. Víc šancí už diváci ani na jedné straně do konce zápasu neviděli, přesto domácí hráči i fanoušci odcházeli z hřiště spokojeni.