Diváci na závěr viděli celkem 20 penalt

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Po sedmi odehraných zápasech v sobotu zakončilo druhé kolo fotbalové Divize skupiny A v neděli 20. srpna utkání Tatranu Sedlčany s jihočeským celkem SK Spartak Soběslav. Tradiční sedlčanská pouť přilákala na stadion davy diváků, kteří nejprve mohly sledovat slavnostní nástup obou týmů a poté souboj divizí ostříleného domácího mužstva s nováčkem soutěže. Ten si překvapivě v prvním poločase vůbec nepočínal na trávníku špatně a dokázal s domácími držet bezbrankové skóre. Vyrovnaný byl i druhý poločas, oba týmy dokázaly vstřelit po jedné brance a vítěze tak musely určit až střely ze značky pokutového kopu. Rozhodla až desátá série, kdy nejprve gólman Capouch chytil hostům penaltu a následně domácí Lípa pod břevno překonal brankáře Soběslavi.

Domácí od začátku zápasu zatlačili soběslavské fotbalisty na jejich polovinu. V 11. minutě domácí zaútočili po pravé straně, ale Němcův centr mířící na hranici velkého vápna zůstal nabíhajícími hráči nevyužit. Další šanci si domácí vypracovali v 18. minutě, jenže ve vyložené šanci přestřelili. Ve 20. minutě stříleli domácí přímý kop, s dobře umístěnou střelou si poradil brankář Soběslavi. Ve 30. minutě téměř ze stejného místa kopali domácí další přímý kop, ale ani tentokrát střela branku hostů neohrozila. Od té doby hosté začali víc útočit a hned z toho bylo horko také před domácí brankou. Obrovskou šanci měli hosté v běžící 32. minutě, ale jejich hráč sám před Capouchem netrefil z malého vápna branku. O dvě minuty později musel znovu gólman Capouch pádem pod nohy zachraňovat. V 36. minutě to byli opět hosté, kteří rychlou kombinací rozebrali domácí obranu, která se štěstím nakonec odvrátila na roh. Velký kus štěstí si v 38. minutě vybral i hostující gólman, který stačil reflexivně vytlačit míč směřující zblízka za jeho záda. Domácím pak patřil závěr první půle, ale mezi tyče se nikdo z nich nedokázal trefit.

Druhý poločas začali domácí další nevyužitou šancí, aby konečně ve 49. minutě otevřeli Sirotkem skóre zápasu. Paradoxně tato branka víc nabudila hosty, kteří v 55. minutě po dalších zmatcích v domácí obraně trefili břevno. Jejich snahu korunoval v 62. minutě nadvakrát střílející Mazouch, když nejprve domácí obrana ještě stačila vykopnout míč z brankové čáry, ale napodruhé už Mazouch prostřelil jak obránce, tak i Capoucha. Tatran po obdrženém gólu ještě více znervózněl a dost často kvůli nepřesným přihrávkám ztrácel míč. Nepomohlo ani povzbuzování domácích fanoušků, výkon Tatranu ztratil se závěrem utkání jakoukoliv herní koncepci. Pokud se přece jen dostali útočníci Tatranu na dostřel branky hostů, jejich střely neměly přesnost nebo je zbrzdila obrana Soběslavi. Blízko ke gólu byli domácí v 89. minutě, ale ani nadvakrát gólmana hostů nedokázali překonat. Znovu tak došlo na penaltový rozstřel, v němž diváci viděli na obou stranách celkem dvacet penalt. Hosté neproměnili čtyři, domácí tři a to rozhodlo.

„Kde vidíme příčiny ztráty bodu? Za prvé ve hře středních záložníků, kde se především nedařilo tvůrci hry Kdolskému. Kvěch hrál výborně prvních třicet minut, potom se pomalu ze hry vytrácel a útočníci už nebyli zásobováni míči. Za druhé nám asi neprospělo že jsme soupeře porazili na jeho hřišti v Mol Cupu. Tam jsme soupeře přehrávali a pravděpodobně si naši hráči mysleli, že je lehce porazí i doma… Neuvědomili si že každý zápas je jiný a začíná za stavu nula nula,“ konstatoval vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.

Tatran Sedlčany – SK Spartak Soběslav
2:1 (0:0) np.
Góly: 49. Sirotek – 62. Mazouch
Žuté karty: – 29. Podrázký
Sestava Tatranu: Capouch – Dvořák, Lípa P., Brotánek, Repetný – Kdolský, Kvěch, Hájek (84. Čejda), Soldát – Sirotek (67. Krůta), Němec
Rozhodčí: Pekař – Mrkáček, Martínek
Diváků: 904
 
---------------------------------------------------------------------------------------------