Sedlčany drží v neděli Mariánskou pouť

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Úterní křesťanský svátek Nanebevzetí Panny Marie je jasným signálem všem milovníkům tradičních regionálních poutí. Tuto neděli 20. srpna se totiž koná v regionu ta největší: tradiční sedlčanská Mariánská pouť. Ani ta letošní se nijak výrazně nebude lišit od těch minulých, také letos pouťové atrakce zamířily na Nové město, přesně do spodní části Novoměstského náměstí a do části Lidické ulice včetně přilehlých parkovišť. Pro stánky s pouťovým zbožím a občerstvením je vyhrazena jak Husova ulice, tak i Sukovo náměstí. Celý prostor pouti je pro dopravu uzavřen a tvoří jeden celek.

archivní foto: Ladislav Havel

Celou tuto část města a přilehlá parkoviště od pondělku obsadily asi dvě desítky pouťových atrakcí a pojízdných obydlí jejich provozovatelů. V případě sedlčanské poutě jsou to už dlouhá léta „světští“ rodů Luňáčkových a Kopeckých. První z atrakcí, především ty pro menší děti, se rozjedou už ve čtvrtek, všechny ostatní pak během pátečního podvečera. Největší nápor obyvatel města zažívá pravidelně sedlčanská pouť v sobotu v pozdním odpoledni a především také večer, v neděli se naopak na pouť sjíždějí obyvatelé z blízkého okolí města, rekreanti, přicházejí i děti a sváteční návštěvy.

archivní foto: Ladislav Havel

Ale sedlčanská pouť nejsou jen houpačky, kolotoče či střelnice. To je také tradiční v sobotu i v neděli Povltavská výstava králíků, holubů a drůbeže v parku sedlčanských chovatelů v Nádražní ulici, včetně doprovodného hudebního programu a občerstvení. Ke každé pouti neodmyslitelně patří také zábava, ta je na programu od sobotního podvečera na Mejdanu pro faunu v Luční ulici. V neděli ráno se koná v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Církvičce poutní mše, odpoledne se na fotbalovém stadionu Tatranu utká v druhém divizním ‚mistráku‘ této sezony domácí mužstvo se Spartakem Soběslav.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------