V penaltové loterii byli úspěšnější hosté

KLATOVY – Fotbalová sezona 2017/2018 odstartovala! Fotbalisté Tatranu Sedlčany zajížděli v sobotu 12. srpna do západočeských Klatov, kde sehráli úvodní utkání nového ročníku Divize skupiny A. Soupeřem jim byl domácí tým SK Klatovy 1898, s nímž Tatran ještě nikdy v dosavadních divizních zápasech nevyhrál. Dvě stovky diváků v normální hrací době gól neviděly, znovu tak musely o vítězi rozhodovat střely ze značky pokutového kopu. Štěstí se v nich tentokrát přiklonilo k hostům, kteří si tak z úvodního zápasu sezony vezou dva body.

Utkání začalo oboustranně ve svižném tempu s mírnou územní převahou domácích. První střelu na branku v 10. minutě vyslali domácí z přímého kopu, gólman hostů Capouch ji bezpečně kryl. Hostům se povedl ve 14. minutě rychlý brejk po pravé straně, následovala přesná přihrávka na úplně volného Repetného, ten však střelu uspěchal a z velkého vápna mířil nad branku. Další dobrou šanci ke skórování si hosté vypracovali v 39. minutě, míč však skončil v náruči domácího brankáře. Vzápětí to byli opět hostí, kteří se svou nepřesností v šestnáctce připravili o další šanci. Domácí zahrozili v 33. minutě po úniku po pravé straně, Capouch centr před branku zachytil. O pět minut později fauloval Kdolský před vápnem domácího útočníka, následovala žlutá karta a přímý kop. Ten však domácí střelec nasměroval do zdi hostů. Minutu před koncem prvního poločasu to byli opět hosté, kteří ve dvojici utekli domácí obraně, ale ani tentokrát se jim nepodařilo zblízka domácího gólmana překonat.

Na začátku druhé půle nejprve zahrozili hosté, krátce na to ze závalu před Capouchovou brankou také domácí. Ani jednomu mužstvu se ale nepovedlo vstřelit úvodní gól. V dalších minutách se hra rychle přelévala z jedné poloviny na druhou, domácí hrozili především ze standardních situací, hosté z brejků. V 67. minutě domácí u lajny faulovali, následný nepřesný centr hostů šel mimo branku. Domácí v poslední patnáctiminutovce zatlačili Tatran na jeho polovinu a snažili se rozhodnout. Hostující zhuštěná obrana někdy i se štěstím však odolávala. Co nedokázali obránci odvrátit, to s přehledem pochytal gólman Capouch. V 85. minutě se po dlouhé době dostali hosté do brejku, ale ten zakončila slabá střela do náruče domácího gólmana. Do konce zápasu ani jedno mužstvo nedokázal vstřelit ze hry gól, na řadu tak přišly penalty, v těch se víc dařilo hostům (3:4).

„Přestože jsme odjeli k zápasu bez pěti hráčů základní sestavy s úzkým týmem, tak trenérovi Šachovi se podařilo poslat na hřiště sestavu bojovníků, která nezklamala,“ okomentoval dobrý výkon mužstva i konečný výsledek vedoucí mužstva Jiří Voráček.