Přistiženým řidičům hrozí i vyšší tresty

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PŘÍBRAMSKO – Od ledna do konce července letošního roku „načapali“ policisté na Příbramsku celkem 451 řidičů pod vlivem návykových látek, z toho mělo 223 motoristů do jedné promile alkoholu a dopustili se tím přestupku, za který hrozí 2,5 až 20 tisíc korun pokuty a zákaz činnosti až na jeden rok.

„Dalších 61 šoférů mělo nad jedno promile alkoholu, za to je pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dobu dvou let. Navíc se svým jednáním dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což stanovuje trestní zákoník až jeden rok odnětí svobody. Až padesátitisícová pokuta hrozí také řidičům, kteří odmítnou podrobit se vyšetření na zjištění návykových látek. Z výše uvedeného počtu bylo 167 osob pod vlivem drog,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podobně tomu bylo 4. a 5. srpna při akci Highjump v Hříměždicích, které se účastnilo asi kolem šesti tisíc návštěvníků a na místě bylo přibližně dva tisíce vozidel. „Během víkendu zastavili policisté celkem 59 motoristů, kteří byli pod vlivem alkoholu. Z toho bylo jedenáct žen. Z uvedeného počtu mělo šest řidičů více než jedno promile alkoholu v dechu a nyní se budou zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dva motoristé byli pod vlivem drog a jeden řidič mařil výkon úředního rozhodnutí, když usedl za volant, přestože má vysloven zákaz řízení,“ doplnila Schindlová.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------