Léto s mírou nezaměstnanosti nehnulo

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Region si nadále drží velmi nízkou míru nezaměstnanosti, což platilo i v prvním prázdninovém měsíci. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci července evidováno z celkového počtu 13 987 lidí ve věku od 15 do 64 let pouhých 355 nezaměstnaných. V porovnání s šestým kalendářním měsícem to znamená nepatrný nárůst nezaměstnaných o čtyři lidi. Tento počet však neměl žádný podstatný vliv na červencovou míru nezaměstnanosti. Ta se už čtvrt roku drží na velmi příznivé hodnotě hodnotě 2,5 procenta.

Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku 216 volných pracovních míst, což je oproti červnu o 21 méně. Vyplývá to z nově zveřejněných červencových dat Úřadu práce ČR. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského Úřadu práce, kde byla v červenci relativně nadprůměrná míra nezaměstnanosti, jsou to tradičně oblasti v blízkosti Orlické přehrady. Tedy Milešov (3,9%), město Krásná Hora nad Vltavou (3,4%) a Klučenice (3,3%). Stejnou míru nezaměstnanosti jako Klučenice měla v červenci také obec Křečovice.

Na opačném konci tabulky byly pak v červenci obce Nalžovice (1,0%), Jesenice (1,1%), Příčovy (1,4%), Osečany a Počepice se shodnými 1,7%. Už druhý měsíc si drží podprůměrnou míru nezaměstnanosti také město Sedlce-Prčice, která při počtu 31 nezaměstnaných lidí, dosahovala v červenci hodnoty 1,7 procenta. V Sedlčanech bylo ke konci července z celkového počtu 4634 obyvatel schopných práce bez zaměstnání 137 lidí při míře nezaměstnanosti 3,0 procenta. Ke stejnému datu bylo přímo v Sedlčanech 109 volných míst.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------