V Prčici se chystá Vavřinecké posvícení

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 12 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Následující tři víkendy budou tradičně patřit známým pouťovým a posvíceneckým radovánkám. Jako první každoročně přichází Vavřinecké posvícení v Prčici, po něm následuje Mariánská pouť v Sedlčanech a vše uzavírá Bartolomějské posvícení v Kosově Hoře. Prčické posvícení vypukne už tento pátek 11. srpna a opět bude plné hudby a zábavy. Pouťové atrakce, které obsadí Vítkovo náměstí, budou v provozu od pátku do neděle. O další zábavu se kromě pouťových atrakcí postarají místní spolky, které pro návštěvníky připravily i řadu doprovodných akcí.

V pátek obsadí zámecký park v Prčici Rádio KISS s Romanem Andělem a jeho večerní diskotékou. Aktivní tradičně bude také místní organizace ČSCH, která u příležitosti posvícení pořádá 33. ročník výstavy králíků, holubů a drůbeže. Ta se však letos nekoná v zámeckém parku, ale po oba víkendové dny na Vítkově náměstí za starou prčickou radnicí. Sobotní večer bude v parku patřit zábavě s rockovou kapelou Parkán. Alternativu k rockové zábavě nabídne samotný prčický zámek, kde se se svými reggae rytmy představí trio Vůdůkrů a DJ Scarface.

Živo bude o prčickém posvícení na místním fotbalovém stadionu, kam si v sobotu odpoledne místní fotbalisté pozvali k přátelskému utkání Sokol Chyšky. Prčické posvícení vyvrcholí v neděli 14. srpna, kdy tradičně Vítkovo náměstí a přilehlé okolí zaplní množství stánků s pouťovým i jiným zbožím. Co by to bylo za posvícení, kdyby na něm chyběla oblíbená skupina Poprask z Odlochovic? Chybět nebude! Tak jako při minulých posvíceních, tak i letos bude v zámeckém parku návštěvníkům hrát a zpívat už od nedělního dopoledne.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------