Druhé kolo „Dešťovky“ začíná za měsíc

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Příjem žádostí do druhého kola úspěšného dotačního programu na hospodaření s dešťovou a odpadní vodou v domácnostech Dešťovka začne ve čtvrtek 7. září. Zájemci o dotace tak mají celý měsíc čas na seznámení se s novinkami, které pokračování programu přináší. Díky dvojnásobné alokaci 240 milionů korun, vyčleněné z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR, bude možné podpořit minimálně pět tisíc domácností. Polovina financí je přitom výhradně určena pro suchem ohrožené oblasti. V prvním kole projevili mimo jiné největší zájem o dataci obyvatelé středních Čech.

„Kdo nemá v době sucha čím zalévat a zároveň chce ušetřit, tak by neměl váhat, protože zájem o dotace očekáváme opět velký. Úspěch prvního kola, kdy byly dotace rozebrány během 28 hodin, mluví sám za sebe a jasně ukazuje, že program zafungoval přesně tak, jak jsme v loňském roce zamýšleli – motivuje lidi k udržitelnému hospodaření s vodou,“ uvedl ministr Richard Brabec a zároveň přiblížil novinky druhého kola: „Nyní nabízíme majitelům a stavitelům rodinných a bytových domů více jak dvojnásobek peněz, které by měly podpořit dalších minimálně pět tisíc nových projektů.“

První kolo dotačního programu Dešťovka s alokací 110 milionů korun bylo velmi krátké, pouhý jeden den stačil na to, aby se dotace rozebraly doslova do „poslední kapky“. „Prostřednictvím elektronického systému lidé podali 2.279 žádostí za 110 054 851 Kč a dalších 3.260 žádostí za více jak 74 milionů korun zůstalo v systému rozpracováno. Překvapivě byl největší zájem o kombinovaný systém na zachytávání dešťové vody na zalévání a na splachování v domácnosti, o který požádaly dvě třetiny všech žadatelů,“ dodal Brabec.

Autor/zdroj: TZ Ministerstvo životního prostředí

 
---------------------------------------------------------------------------------------------