Tatranu začíná sezona opět v Klatovech

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany odstartují v sobotu 12. srpna  svou třetí sezonu ve čtvrté nejvyšší české fotbalové soutěži utkáním v historických Klatovech. Tady se od 17 hodin utkají se soupeřem, kterého v uplynulých dvou divizních ročnících ještě nikdy neporazili. V sezoně 2015/2016 s ním jak venku, tak i doma prohráli shodně na penalty 1:2, ještě horšího výsledku dosáhl Tatran v sezoně 2016/2017, kdy hned v úvodu sezony prohrál na hřišti Klatov 0:2 a stejný výsledek zopakoval i letos na jaře doma.

„Chceme už konečně prolomit smůlu a nad našim úvodním soupeřem zvítězit. Nebude to však lehké, zatím nemáme zprávy, zda Klatovy svůj už tak dobrý kádr ještě neposílili. V naší sestavě určitě budou chybět koncoví hráči Haas a Senft, oba se potýkají s vážnými zraněními. Minimálně na jednu sezónu jsme se také museli rozloučit s obráncem Řehákem, ten se po dvou sezonách odehraných za Tatran opět vrátil do Rakouska. Do branky se v sobotu postaví Pavel Capouch, v útoku by neměl chybět Němec, náš nejlepší střelec uplynulé divizní sezony,“ řekl k úvodnímu zápasu Divize skupiny A s mužstvem SK Klatov 1898 vedoucí mužstva Jiří Voráček.

Na částečně zrekonstruovaném domácím trávníku se sedlčanští fotbalisté představí příští neděli, tedy o sedlčanské pouti. Soupeře jim bude divizní nováček z jižních Čech, tým Spartak Soběslav. Tedy mužstvo, nad kterým Tatran v předkole MOL cupu zvítězil v půli července na jeho hřišti 3:1. Pouťové mistrovské utkání by opět mělo mít slavnostní atmosféru, chybět nebude ani bohatá tombola. Očekává se, že by mohl vzhledem k tradiční pouti padnout i divácký rekord. Ten zatím drží utkání s Karlovými Vary, na které dorazilo 16. srpna 2015 přes půldruhého tisíce diváků. Asi o stovku méně diváků pak přišlo na loňské pouťové divizní utkání s mužstvem FK Ostrov.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------