Domácí Štědronský vzal Tatranu naději

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany sehráli ve středu 2. srpna další přípravný zápas před rychle se blížící novou divizní sezonou. Tentokrát jim byl na hřišti u Vltavy soupeřem domácí tým FK Štěchovice. Tedy mužstvo, které v minulém soutěžním ročníku 2016/2017 skončilo v tabulce České fotbalové ligy na osmém místě. Přestože i v tomto utkání Tatran prohrál o tři branky, předvedl i přes absenci Haase, Senfta, Dvořáka, Hájka a Němce podle vedení sedlčanského mužstva velmi dobrý výkon.

Zápas začal řadou neproměněných šancí. Už v 5. minutě dostal po špatné rozehrávce domácího brankáře šanci ke skórování hostující Valenta, ale ten přestřelil prázdnou branku. Podobně si počínali i domácí o pět minut později. V 15. minutě utekl obráncům po přihrávce Krůty Soldát, ale jeho střelu stačil domácí gólman vyrazit. Stejně tak si dokázal poradit i se Soldátovou dorážkou, kterou vytáhl na roh. Hostům se z následného rohového kopu pak podařilo vstřelit svou první branku, když míč se dostal ke Krůtovi, ten jej prodloužil na zadní tyč, kde stál volný Brotánek a Tatran v 17. minutě rázem vedl 1:0. Domácí dokázli vyrovnat v 37. minutě, kdy nejprve Volešák orazítkoval tyč, balon se odrazil k Batkovi, který ho nekompromisně poslal do zcela odkryté brány hostů.

Ve druhém poločase všechny naděje Sedlčan na přijatelný výsledek uťal domácí Štědronský čistým hattrickem. Ještě před tím dostali hosté v 48. minutě po faulu v pokutovém území na Soldáta šanci jít do vedení, což také Brotánkem využili. Domácí v 65. minutě poměrně lehce vyrovnali, když po malé domů Lípy se poněkud se štěstím dostal k míči Jakobovský a nedal Glogarovi šanci. Poté začal na hřišti úřadovat již zmiňovaný Matěj Štědronský a v rozmezí deseti minut otočil výsledek. Nejprve se trefil v 78. minutě, o šest minut později využil zaváhání Brotánka a zvýšil na rozdíl dvou branek. Do třetice skóroval v 87. minutě Štědronský z nařízené penalty.

„Vůbec jsme nesehráli špatné utkání, i když mám podezření, že rozhodčí víc stranili domácím. První gól byl patrně z ofsajdu, další dva jsme soupeři nabídli z nepovedených malých domů, sporná byla podle mě i penalta tři minuty před koncem. Nebýt těchto situací, mohl zápas skončit úplně s jiným výsledkem. Další zápas hrajeme v neděli na Vysokém Chlumci od 17.00 proti pražským Uhelným skladům,“ řekl po zápase Jiří Voráček, vedoucí A mužstva Tatranu.

„Zápasu se nezúčastnili gólman Michal Soukup a záložníci Stanislav Hřebeček s Miroslavem Šumem. Dlouhou dobu diváci sledovali na skóre vyrovnaný zápas. Dvakrát jsme dokázali vedení soupeře smazat, poté naděje Sedlčan uťal Štědronský čistým hattrickem,“ uvedl na webu Štěchovic domácí Michal Kunc.

FK TJ Štěchovice – Tatran Sedlčany
5:2 (1:1)
Góly: 37. Batka, 65. Jakobovský, 78. 84. a 87. (pen.) Štědronský – 17., 48. Brotáek (pen.)
Sestava Tatranu: Capouch (46. Glogar) – Repetný, Brotánek, Lípa, Dvořák Jan – Soldát, Kvěch (76. Valenta), Kdolský, Sirotek (60. Čejda) – Valenta (46. Lípa V.), Krůta (60. Matoušek)

---------------------------------------------------------------------------------------------