V rozpálené kotlině sbírali body favorité

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 22 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Za slunečného a horkého počasí se o víkendu jel v areálu Sedlčanské kotliny šestý a hodně prašný rallycrossový závod seriálu FIA zóny střední Evropy. Startovní listina závodu Zóny střední Evropy obsahovala v pěti divizích na čtyři desítky jmen. V nejsilnější divizi SuperCars se mezi čtyřmi závodníky objevilo jméno i jednoho českého jezdce, tím byl Marek Joura. Sedm závodníků měla startovní listina divize Super 1600, stejný počet jezdců měly i dvě zbývající divize, a to SuperTouringCars do a nad 2000 ccm. Nejsilněji byla obsazena divize National 1600, ve které do úvodních rozjížděk nastoupilo čtrnáct českých a jeden rakouský závodník.

První dvě místa v divizi SuperCars patřili Rakušanům, vyhrál Max Pucher (Ford Fiesta EX), druhý dojel Alois Höller (Ford Fokus T16), třetí Čech Marek Joura. Josef Šusta se stal před Maďarem Dávidem Gerendcserem vítězem divize Super 1600, třetí místo obsadil Raphael Dirnberger s vozem Škoda Fabia. Divizi SuperTouringCars-2000 vyhrál český závodník Roman Častoral, v téže divizi nad 2000 ccm zvítězil Slovák Miroslav Pospíchal, druhé a třetí místo patřilo Rakušanům Michaelu Stoklassovi a Karlu Schadenhoferovi.  V divizi National 1600 patřilo prvních pět místa Čechům. Vyhrál Jan Skála, Jan Talaš, druhý dojel Vojtěch Kolomazník, třetí Ondřej Šenk.

V závodě České trofeje historických vozidel se z prvenství v kategorii pod 1600 ccm radoval Pavel Koutný (Škoda 130 L), druhý dojel s vozem Honda CRX Michal Sklenář, třetí místo si vybojoval Pavel Steiner (Seat Ibiza). V kategorii nad 1600 zvítězil Václav Haloun (VW Golf), před Tomášem Zajícem (Ford Eskort), třetí příčku obsadil Jan Kubík a jeho Seat Ibiza. Kategorii historiků s náhonem všech čtyř kol vyhrál Lukáš Marek (VW Golf), druhé místo patřilo Jiřímu Kazilovi (Škoda Fabia), třetí příčku obsadil Stanislav Brunát (Subaru Impreta). Vložený závod Kartcross Cupu vyhrál favorizovaný Jan Kuneš (Kart Yamaha R6), domácí Jakub Mrvka dojel třetí.

Autor/zdroj: on-line výsledky (bez záruky)

 
---------------------------------------------------------------------------------------------