Nad přehradou se tyčí rozhledna Milada

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

MILEŠOV – V regionu vyrostla nová rozhledna s ženským jménem Milada. Nachází se na vrchu Krchov, blízko vesnice Přední Chlum. Rozhledna nabídne překrásný výhled na zákrut řeky Vltavy u Solenic a při příznivých pozorovacích podmínkách také na Šumavu. Slavností otevření rozhledny proběhne v pátek 21. července ve 13 hodin.

30 metrů vysoká rozhledna Milada – foto: Jitka Prokšová

Vstupné při slavnostním otevření bude dobrovolné a na každého budou čekat špekáčky a pivo. V pátek 21. 7. bude otevřena až do večera, jinak o prázdninách (červenec a srpen) denně od 10:00 do 18:00, v září a v říjnu o víkendech v čase od 10:00 do 17:00 hodin.

Dřevěná rozhledna je asi 30 metrů vysoká a má devět pater. Soukromý investor a stavitel rozhledny Radek Kessl ji společně s přáteli budoval tři roky a její stavba vyšla přibližně na dva miliony korun. Milada se jmenuje podle křestního jména maminky Radomila Kessla.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------