Záložní plán počítá s nonstop provozem

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Společnost Mediterra v rámci úpravy struktury a rozsahu poskytované péče zavede od 1. července na chirurgické ambulanci nepřetržitou službu. V přízemí polikliniky tak bude od začátku prázdnin nonostop službu zajišťovat jeden lékař a zdravotní sestra. Ti pacienta v případě chirurgických potíží, jako například zlomenin a úrazů, různých alergických reakcí a pod., vyšetří, nechají udělat základní laboratorní vyšetření či rengen a rozhodnou, zda postačí ambulantní léčba nebo bude nutné pacienta odeslat do některé oblastní nemocnice.

Je to ze strany provozovatele sedlčanské nemocnice Vamed Mediterra svým způsobem nutná reakce na neschopnost sehnat lékaře a další zdravotnický personál pro znovuotevření lůžkové části interního oddělení. To bylo v důsledku nedostatku lékařů uzavřeno 23. prosince minulého roku. Podle záložního programu se mají rozšířit ordinační hodiny na interní ambulanci, a to dva dny v týdnu až do 18 hodin. Rozšíření ambulantních ordinačních hodin by se má týkat také neurologické a rehabilitační ambulance. Stejně tak Mediterra slibuje zkrácení objednacích lhůt na ambulantní fyzioterapii.

„Není možné zpochybnit, že se provozovatel nemocnice v posledních měsících opravdu snažil lékaře zajistit. Velké úsilí věnoval všem jednáním také starosta města a senátor Jiří Burian,“ uvedl nedávno středočeský náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Martin Kupka. Zároveň dodal, že od 1. července kraj znovu posílí výjezdové pracoviště Zdravotnické záchranné služby v Sedlčanech. Na výjezdovém stanovišti budou sloužit nepřetržitě dvě posádky velkých sanitních vozů a jedna lékařská posádka vozu rendez-vous.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------