Víkendových akcí je dost, stačí si vybrat

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Nadcházející víkend je tentokrát akcemi opravdu „prošpikovaný“. V pátek dostáváme na výběr buď vyrazit do kina, nebo na akci Noc kostelů či do Váchova špecharu na divadlo. Sedlčanské kino v pátek uvádí české historické drama ‚Masaryk‘ pojednávající o osudech poválečného československého ministra zahraničí Jana Masaryka, v sobotu pak americké drama ‚Noční zvířata‘. Sedlecký biograf v pátek uvádí americké sci-fi ‚Příchozí‘. Kostely při příležitosti akce ‚Noc kostelů‘ můžeme navštívit v Sedlčanech, v Sedlci, v Hoděticích u Křečovic či v Kamýku. Na hudební pohádku ‚Království vod‘ v podání žáků ZŠ z Dublovic lze zajet večer do Drážkova.

Ani v sobotu si neoddychneme, v Sedlčanské kotlině je na programu avizován závod v Hobby AutoRallycrossu, na farmě u Kunclů v Brzině je pro děti i jejich rodiče připraven program ‚Selské pouti ve mlýně‘, v sedlčanském areálu U zahrádek v Jateční ulici startuje v pravé poledne další ročník punkrockového ‚Sedlčany festu‘. Zapomenout nelze na „nekulatou“ oslavu 745. výročí založení obce Kosova Hora, jehož součástí jsou tradiční ‚Kosohorské peřeje‘. Příznivci adreenalinu si určitě nenechají ujít závod Czech Downhill Tour 2017, na kterém se na Monínci sejdou nejlepší čeští sjezdařští bikeřii. Nebo raději vyrazíte do klidu zámeckého parku ve Vrchotových Janovicích?

Tady se jak v sobotu, tak i v neděli koná oblíbená akce ‚Víkend otevřených zahrad‘. Připraveny jsou komentované prohlídky parku, či sedm zastavení a ohlédnutí za Sidonií Nádhernou z Borutína. Tím jsme se posunuli k nedělní nabídce akcí, kterou otevře už ráno tradiční burza v areálu Sedlčanské kotliny. A co tradiční poutě v Dublovicích, v Jesenici a také v Nedrahovicích? V sedlčanském parku Pod duby pokračují v neděli koncerty dechovek, tentokrát zahraje Sebranka z Vlašimi. V Petrovickém obecním domě se představí místní ochotníci s groteskou ‚Pepek námořník‘. Zbývá ještě pozvánka na fotbal, konkrétně na derby sedlčanského B týmu s mužstvem Petrovic a zápas Sokola Sedlec-Prčice s Týncem nad Sázavou.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------