Závod poznamenala hodně slabá účast

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Pětačtyřicet kilometrů dlouhá trať, šestnáct kopců včetně výšlapu na 542 metrů vysoký Zvěřinec, teploty blížící se pomalu tropické třicítce a nejslabší účast v historii závodu. Tak vypadal letošní osmý ročník MTB Cross country maratonu Bajk Zvěřinec Oupn. Na start se v  sobotu 3. června hodinu před polednem pod lyžařským svahem Šiberného vrchu postavilo pouhých deset závodníků. Svůj vliv kromě počasí mohla mít na nízkém počtu závodníků i termínová kolize s premiérovým ročníkem bikerského sjezdu z poutním místa Svaté Hory do centra Příbrami – Svatohorský Downtown.

Celkovým vítězem 8. ročníku se stal Martin Kříž, který letos zcela suchou trať zdolal v čase 1:54:56 hodin. Druhý v cíli Zdeněk Gabriška s časem 2:03:50 hod. zaostal za vítězem téměř o devět minut. Za sedm minut po Gabriškovi dorazil do cíle třetí v pořadí, jímž byl Vladimír Biener (2:11:07). Kříž byl tak letos jediným závodníkem, který zajel čas pod dvě hodiny. Dalších sedm závodníků se vešlo pod tři hodiny. Nejmladší účastník letošního závodu Tadeáš Biener zdolal trať v čase 03:18:11, nejstarší Miroslav Hrstka dosáhl času 03:33:25.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------