Kam vyrazit o třetím májovém víkendu?

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Blíží se pomalu předposlední májový víkend a s ním pravidelná nabídka tipů kam vyrazit a kde se pobavit. Jako obvykle úvod patří programu kin, shodně jak sedlčanské, tak sedlecké uvádí v pátek akční koprodukční fantazii ‚Assassin’s creed‘. V sedlčanském divadelním sále kulturního domu je na programu divadelní inscenace ‚Bláznivý Petříček‘ v podání Vojty Dyka a Tatiany Vilhelmové. V pátek je pro veřejnost otevřena také sedlčanská hvězdárna, podle předpovědi počasí má být jasno. Králem večerní oblohy je nyní Jupiter, pozorovat se nechá téměř celou noc.

Sobota v Sedlčanech patří startu 30 kilometrů dlouhé Robinovy trasy legendárního pochodu Praha – Prčice. Tím pádem je jasné, že centrem veškerého dění se v regionu stane Vítkovo náměstí v Prčici. Přesto také v areálu Sedlčanské kotliny bude živo, jede se tu další závod FIA Zóny střední Evropy v rallycrossu. Přihlášeno je na 120 závodníků, kteří budou mezi sebou svádět tuhé souboje nejen o evropské body, ale také například  do poháru historických vozidel nebo kartcross  cupu. V sobotu jsou v kotlině na programu tréninky a první série rozjížděk. Večer lze navštívit sedlčanský biograf, ten uvádí průměrnou americkou komedii ‚Santa je pořád úchyl!‘

Nedělní dopoledne můžeme strávit na tradiční pouti ve Svatém Janu, nebo také na Sedlčanské kotlině a sledovat další série rozjížděk. Po obědě příznivci dechovky vyrazí do parku Pod duby v Nádražní ulici, pódium bude tentokrát patřit Malé dechovce ZUŠ Dobříš. Živo bude také na sedlčanské retenční nádrži. Dobrovolní hasiči se tady představí se svými ukázkami zásahů jak na vodě, tak i na suchu. V době, kdy se v kotlině pojedou finálové jízdy a dekorovat vítězové, budou se na sedlčanském stadionu domácí fotbalisté připravovat na hodně důležité divizní utkání s Viktorkou Mariánské Lázně. Tak je přijďte svými hlasivkami podpořit!

 
---------------------------------------------------------------------------------------------