Záchranáři měli svůj den – Den linky 155

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – V pondělí 15. května proběhl historicky první Den linky 155, který se snad stane každoroční oslavou tísňové linky 155 a záchranářů vůbec. Datum 15. 5. je zvoleno symbolicky, s odkazem na tísňovou linku 155, která představuje nejdůležitější pojítko mezi těmi, kdo pomoc zdravotníků potřebují a záchranáři, kteří ji poskytují. Středočeská záchranka si tento den připomněla v Městském divadle Kladno, kde připravila pro prvňáčky základních škol edukační představení s „Markem záchranářem“ a plyšovou sanitkou.

foto: Petra Effenbergerová, ZZS Středočeského kraje

Zdravotnické záchranné služby v České republice jsou zřizovány na základě zákona o Zdravotnické záchranné službě jednotlivými kraji a má v české republice víc jak 300 výjezdových základen. Jednou z nich je i základna v Sedlčanech, které zahájila sou činnost 15. dubna roku 1994. V současnosti slouží v nepřetržitém provozu na výjezdovém stanovišti v Sedlčanech přes den tři posádky plně vybavených sanitních vozů. Z toho jedna posádka rendez-vous (RV) a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. V noci slouží dvě posádky – jedna posádka rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a jedna posádka rychlé lékařské pomoci (RLP).

 
---------------------------------------------------------------------------------------------