Za týrání rodičů mu hrozí osmiletý trest

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PŘÍBRAMSKO – Příbramští kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a týrání svěřené osoby, za což stanovuje trestní zákoník dva roky až osm let pobytu za mřížemi. Od začátku roku 2014 do letoška onen muž týral své rodiče, se kterými bydlel v jednom domě na Příbramsku. Vulgárně jim nadával, ponižoval, vyhrožoval jim ublížením na zdraví, fyzicky je napadal a finančně nepřispíval na chod domácnosti.

Poškození se obávali o svůj život i zdraví, a proto omezili pohyb ve vnitřních prostorách obydlí, raději se uzamykali ve svém pokoji. Poslední měsíc téměř nevstupovali do kuchyně a nekonzumovali žádné tepelně upravené jídlo. Veškerému agresivnímu a vulgárnímu jednání byla navíc přítomna nezletilá dcera násilníka, ve které toto chování vyvolávalo pocity strachu, bezmoci a ohrožení.

„V březnu bylo obviněnému uloženo předběžné opatření spočívající v zákazu vstupu do společného obydlí a do jeho bezprostředního okolí. Koncem dubna však začal dotyčný přebývat v obytném voze, který umístil na pozemek náležející k nemovitosti, a opakovaně chodil i do vnitřních prostor domu. Nedodržoval tím dané povinnosti a 10. května byl ještě obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla v tiskové zprávě příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------