Tatran dostal od Čížové potupného bůra

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Pětadvacáté kolo fotbalové Fortuna Divize zavedlo fotbalisty Tatranu Sedlčany v sobotu 13. května na hřiště současného lídra této divizní skupiny A, jihočeského mužstva Sokola Čížová. Na podzim Tatran s Čížovou doma prohrál jednoznačně 0:3. Sobotní odveta dopadla pro sedlčanské fotbalisty ještě hůř, dostali bůra. Domácí o svém jasném vítězství rozhodli už v prvním poločase, když mezi 11. a 39. minutou vstřelili čtyři branky, a to rozhodlo. Zbytek utkání se pak už jen v Čížové dohrával.

V sestavě Tatranu chyběli zranění gólman Capouch a útočník Haas, oproti předchozím třem absencím se v útoku objevil Němec. Hosté se od začátku utkání snažili o kombinační hru, což však na hrbolatém hřišti bylo předem odsouzeno k nezdaru. Naopak na domácích bylo od počátku vidět, že jsou na tento terén zvyklí a tak většina míčů šla vrchem. První gól utkání padl v 11. minutě, když se po vhozeném autu dostal za hostující obranu Janda a v pohodě skóroval. V 23. minutě stačil ještě sedlčanský gólman Glogar vytěsnit střelu na tyč, ale proti dorážce Nečase byl už bezmocný. O šest minut později rozeběhnutý Janda přidal třetí gól. V 38. minutě po faulu Senfta kopali domácí zpoza šestnáctky přímý kop a Jirouš tvrdou střelou do šibenice rozvlnil počtvrté síť za zády sedlčanského gólmana.

Druhý poločas se hrál už jenom z nutnosti, pátý gól vsítili domácí po rohovém kopu pět minut před koncem. Autorem branky byl Polodna. „Naši hráči se snažili, ale na soupeře to nestačilo. Dali jsme i gól, ten nám ale rozhodčí neuznal. I přes obdržených pět gólů určitě v brance nezklamal devatenáctiletý Glogar,“ stručně zhodnotil utkání vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany Jiří Voráček.

Sokol Čížová – Tatran Sedlčany
5:0 (4:0)
Góly: 11. Janda, 23. Nečas, 29. Janda, 39. Jirouš, 85. Polodna –
Žluté karty: 71. Dvořák – 53. Vystyd
Sestava Tatranu: Glogar – Vystyd, Řehák (80. Kvěch), Brotánek, Repetný – Kdolský, Dvořák(75. čejda), Hájek, Soldát – Senft (80. Sirotek), Němec
Rozhodčí: Brychta – Kvaček, Svoboda
Diváků: 200
 
---------------------------------------------------------------------------------------------