Tatran dostal od Čížové potupného bůra

SEDLČANY – Pětadvacáté kolo fotbalové Fortuna Divize zavedlo fotbalisty Tatranu Sedlčany v sobotu 13. května na hřiště současného lídra této divizní skupiny A, jihočeského mužstva Sokola Čížová. Na podzim Tatran s Čížovou doma prohrál jednoznačně 0:3. Sobotní odveta dopadla pro sedlčanské fotbalisty ještě hůř, dostali bůra. Domácí o svém jasném vítězství rozhodli už v prvním poločase, když mezi 11. a 39. minutou vstřelili čtyři branky, a to rozhodlo. Zbytek utkání se pak už jen v Čížové dohrával.

V sestavě Tatranu chyběli zranění gólman Capouch a útočník Haas, oproti předchozím třem absencím se v útoku objevil Němec. Hosté se od začátku utkání snažili o kombinační hru, což však na hrbolatém hřišti bylo předem odsouzeno k nezdaru. Naopak na domácích bylo od počátku vidět, že jsou na tento terén zvyklí a tak většina míčů šla vrchem. První gól utkání padl v 11. minutě, když se po vhozeném autu dostal za hostující obranu Janda a v pohodě skóroval. V 23. minutě stačil ještě sedlčanský gólman Glogar vytěsnit střelu na tyč, ale proti dorážce Nečase byl už bezmocný. O šest minut později rozeběhnutý Janda přidal třetí gól. V 38. minutě po faulu Senfta kopali domácí zpoza šestnáctky přímý kop a Jirouš tvrdou střelou do šibenice rozvlnil počtvrté síť za zády sedlčanského gólmana.

Druhý poločas se hrál už jenom z nutnosti, pátý gól vsítili domácí po rohovém kopu pět minut před koncem. Autorem branky byl Polodna. „Naši hráči se snažili, ale na soupeře to nestačilo. Dali jsme i gól, ten nám ale rozhodčí neuznal. I přes obdržených pět gólů určitě v brance nezklamal devatenáctiletý Glogar,“ stručně zhodnotil utkání vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany Jiří Voráček.