V kotlině se jede čtvrtý závod FIA Zóny

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Po Slovensku, Maďarsku a Polsku míří druhý nejvýznamnější seriál evropských rallycrossových závodů do Česka. Konkrétně o víkendu 20. a 21. května do areálu Sedlčanské kotliny, kde se jede čtvrtý závod seriálu FIA Zóny střední Evropy (ZSE). Nadcházející víkend v režii autoklubu RAC Sedlčany slibuje divákům nejen atraktivní souboje v ZSE, ale také v Mezinárodním mistrovství ČR, kartcrossovém Mascom cupu a České trofeji historických automobilů (ČTHA). Již tradičním zpestřením pro diváky bude exhibice Martina Macíka s dakarským kamionem.

Rallycross Sedlčany (zdroj Autoklub RAC) – foto: Michal Vostárek

„V nejsilnější divizi SuperCars se představí známí harcovníci této divize. Alois Höller, Tristan Ekker, Juraj Baláž a mezi nimi jediný český zástupce Miroslav Neumann se svým Mitshubishi Lancer Evo VIII. O atraktivní podívanou se vedle této divize postarají dva bývalí autokrosaři Jan Ratajský a nováček v rallycrossu Pepé Kořínek. Diváky nenechá chladným ani divize SuperTouringCars a souboje mezi mladým a nadějným jezdcem Jakubem Bittmanem a zkušeným matadorem Romanem Častoralem, který zde bude obhajovat získané tituly z uplynulého roku,“ píše v pozvánce Daniel Kříž z pořádajícího Autoklubu RAC Sedlčany.

Rallycross Sedlčany (zdroj Autoklub RAC) – foto: Michal Vostárek

Do české divize N1600 oproti loňsku přibyli noví jezdci. Mezi nimi se představí například i sedlčanský rodák Jan Kubík se svým vozem VW Polo a reprezentant sedlčanského autoklubu Tomáš Slaba na Peugeotu 106.  Startovní rošt bude doslova praskat ve švech v divizi Kartcross. I zde se objeví hned několik nových strojů. Svůj kart v Sedlčanech představí další domácí jezdec Jakub Mrvka. Startovní listinu pak doplní letos již velice nabité divize ČTHA ve kterých se diváci mohou těšit na legendární stroje jako je Škoda 130 L, Lada 1206, Audi S2 a BMW E30.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------