Na Konopišti rozkvete „Folkový kvítek“

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Přírodní scéna na Konopišti přivítá v sobotu 13. května již po šestadvacáté festival Folkový kvítek. V půl desáté dopoledne moderátoři Vláďa „Casey“ Růža a Pavel „Jim“ Drengubák zahájí patnáctihodinový hudební maratón. V programu největšího hudebního festivalu svého druhu ve Středočeském kraji vystoupí kromě profesionálních hudebníků také děti, které postoupily z šesti kol v rámci národní autorsko-interpretační soutěže do národního finále. Soutěž už tradičně byla zaměřená na hudební žánry jako jsou folk, country, folk-rock, bluegrass, gospel a trampská píseň.

Co nás v sobotu na hlavní scéně přírodního divadla na Konopišti čeká? V padesáti minutových blocích se postupně představí kapela Marod z Ostravy, Brontosauři Revival, Berušky a Přelet MS, skupina Kamelot, Ivan Hlas trio, Ondřej Hejma a Žlutý pes, skupiny Potníci a Nezmaři, legendární skupina Klíč a Jiří Schmitzer. Kolem deváté hodiny večerní dojde i na vyhlášení vítězů soutěže mladých folkařů a také na závěrečná vystoupení v nichž na podiu vystoupí Míší Leicht a Foremand, folková skupina z Liberce Jarret a úplný závěr bude krátce před půlnocí patřit skupině Semtex.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------