Hasiči likvidovali požár bytové jednotky

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Profesionální hasiči ze stanic HZS Sedlčany a Příbram a dobrovolné jednotky z Krásné Hory, Bohostic a Solenic zasahovali před polednem v sobotu 6. května u požáru bytu v Předním Chlumu, části obce Milešov. Při příjezdu první jednotky na místo se hustý dým valil z oken v prvním patře, kde byla požárem zasažena kuchyň.

foto: HZS Středočeského kraje

„Uvnitř bytu se nikdo nenacházel, všechny osoby byly venku před objektem. Hasiči v dýchací technice plameny lokalizovali za necelou čtvrthodinu. Pak se zaměřili na vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování. Následně celý byt vyvětrali a začali vynášet ohořelé věci. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 12.53 hodin,“ sdělil tiskový mluvčí HZS Ladislav Holomčík.

foto: HZS Středočeského kraje

Příčinou požáru byla podle příbramského vyšetřovatele hasičů závada na elektroinstalaci digestoře. Škoda byla vyčíslena na milion korun, uchráněny byly hodnoty ve stejné výši.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------