Tatran po poctivém výkonu veze 3 body

PLZEŇ – Neúplným 23. kolem, ve kterém byly pro nezpůsobilé terény odloženy dva zápasy v jihočeském Jankově a v Českém Krumlově, pokračovala v sobotu 29. dubna fotbalová Divize skupiny A. Fotbalisté Tatranu Sedlčany v tomto kole zajížděli do Plzně, kde jejich soupeřem byl pátý tým tabulky, SK Senco Doubravka. Na podzim Tatran v hodně nervózním utkání, v němž rozhodčí vyloučil oběma týmům po jednom hráči, plzeňskou Dobravku porazil 1:0. Stejným výsledkem skončilo také odvetné utkání, fotbalisté Tatranu Sedlčany o nejtěsnějším vítězství rozhodli čtvrt hodiny před koncem.

Hosté nastoupili do zápasu se zabezpečenou obranou a úmyslem podnikat rychlé brejky. Favorizovaní domácí od začátku zatlačili Tatran na jeho půli, ale naráželi jen na zhuštěný střed obrany hostů. Pokud se dostali ke střele, stál jim v cestě bezchybný Capouch. A tak překvapivě byli blíže k vedení hosté, kteří nejprve v 15. minutě Dvořákem a poté v 32. minutě Repetným si vypracovali slibné gólové šance. V následující minutě domácí zahrozili technickou střelou, ale gólman Capouch míč vytlačil na roh. V závěru první půle měl Tatran další dvě gólové šance, ale jak střely Hájka, tak i Kdolského svůj cíl mezi tyčemi nenašly.

Druhý poločas začal únikem Senfta,ale domácí mu stačili na poslední chvíli míč vypíchnout na roh. Postupně stříleli Senft, Dvořák a Repetný, ale ani jeden z nich branku netrefil. V 74. minutě Haas podržel míč, přihrál ho na volného Senfta a ten tvrdou střelou ke vzdálené tyči otevřel skóre. Domácí vzápětí stříleli nad, další střelu Doubravky vyrazil Capouch na roh. Krátce před svým vystřídáním mohl zvýšit Haas. Favorizovaní domácí v posledním minutách hry vše vsadili na útok, což vyhovovalo hostům, kteří mohli podnikat rychlé brejky. Z jednoho takového mohl skórovat střídající Sirotek, který po přihrávce od Krůty postupoval sám na domácí branku, ale jeho slabá střela skončila v náruči gólmana.