Kam o víkendu? Do lomu či na veterány

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Pořadatelé akcí jakoby odpočívali před druhou polovinou srpna, kdy nás čekají posvícení v Prčici i v Kosově Hoře a tradiční sedlčanská pouť. Mladší ročníky o prvním srpnovém víkendu asi vyrazí na mezinárodní šampionát České republiky ve skocích do vody v hříměždickém lomu. Ten už tradičně doplní řada hudebních produkcí a exhibicí. Sedlčanské kino opět o tomto víkendu nehraje a tak můžeme vyrazit pouze v pátek do kina sedleckého, které divákům nabídne melodramatický pohled do 40. let minulého století v české filmové trilogii ‚Zahradnictví: Rodinný přítel‘.

Sobota přinese počasí typicky letní, takže to chce ještě vyrazit přes den k vodě. Jinak v sobotu se také jede v areálu Sedlčanské kotliny druhý závod klubového seriálu Rallycross cupu. Motoristickým fanouškům automobilových veteránů i historických motocyklů je určena pozvánka na ‚Chotovinské zatáčky‘ a především pak jejich jejich polední zastávku na petrovickém náměstí. Z lokálních akcí stojí za to ještě upozornit na nohejbalový turnaj ve Skoupém a fotbalový turnaj v Mokřici zakončený taneční zábavou se skupinou Matyas. Tím je sobotní nabídka vyčerpána a zbývá neděle.

Milovníci dechovky si přijdou na své v prčickém zámeckém parku, kde v odpoledních hodinách se koná tradiční ‚Posezení s dechovkou‘. Tentokrát přijede posluchačům zahrát jihočeská kapela Božejáci. Příznivci fotbalu mohou v neděli vyrazit do Vysokého Chlumce, kde divizní Tatran Sedlčany hostí v předposledním přípravném utkání pražské Uhelné sklady. Stejně tak jsou tu o víkendu i další možnosti, třeba vylézt na některou z regionálních rozhleden (doporučena je nedávno nově otevřená Milada), nebo navštívit zámek v Radíči či Váchův špejchar s probíhající výstavou maleb a grafik.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------