Kam o víkendu? Na pouť či na řezbáře

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 24 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Ani poslední červencový víkend zrovna nepatří mezi víkendy, kdy by bylo těžké se rozhodnout, kam dřív vyrazit. Víkendu tak především vládnou hudební a taneční aktivity. A tak už v pátek večer je možné se vydat do petrovického zámeckého parku a zatančit si na melodie nestárnoucích hitů v podání kapely Suteren. Co se týká biografů, tak sedlčanský nehraje a sedlecký dává v pátek americké drama ‚Místo u moře‘. Páteční nabídka, komě návštěvy sedlčanské hvězdárny, je tím vyčerpaná a můžeme přejít na tu sobotní.

Hned dopoledne lze vyrazit s kolem do Počepic a projet se při akci ‚Kolem s kolem‘ po místních cyklistických trasách. Odtud je to už cobydup do Petrovic, kde můžeme shlédnou v na náměstí umění řezbářů při akci ‚Petrovické řezbování‘. Zajímavý může být také tradiční ‚Lhotecký pětiboj‘ v Prosenické Lhotě, kde hasiči kromě pití piva tají další jeho discipliny. Prvními odpoledními rozjížďkami startuje v sobotu v areálu Sedlčanské kotliny také ‚závod Zóny střední Evropy v rallycrossu‘. Sobotní večer můžeme opět protančit, a to buď na pouťové zábavě v osečanské hospodě Na Růžku za doprovodu Ešner bandu. Nebo v Prosenické Lhotě, kde k tanci a poslechu hraje vlašimská kapela Franťák rock.

Od brzkého nedělního rána pokračuje dalšími kvalifikačními jízdami v areálu Sedlčanské kotliny šestý závod desetidílného seriálu Zóny střední Evropy v rallycrossu. Neděle patří také dvěma poutím, ta první Anenská je v Osečanech, druhá by měla být ve Vojkově, neboť v úterý měl svátek Jakub, tedy patron vojkovského kostela. Osečanská pouť zve nejenom na houpačky a kolotoče, ale také na ‚Pouťové odpoledne‘ s  malou moravskou dechovkou Dobravěnka. Na petrovickém náměstí v tu samou dobu začne vernisáž prací party řezbářů, kteří se účastnili letošního sedmého ročníku Petrovického řezbování. Akci doplní v zámeckém parku koncert dechové hudby Veselka.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------