Nejste si jisti, koho budete volit? Volte voly, volte krávy, jen nevolte …

 

Pro svou první a zároveň i poslední předvolební agitaci jsem použil razantní a téměř celé heslo našich předků z prvorepublikových voleb. Jen ty klerikály jsem vynechal a doplnil konec tečkami. Kdo ještě není definitivně rozhodnut, ten nechť si namísto tří teček dosadí všechny ty, kteří mu slibují nemožné a nebo pro něj nepřijatelné. Podobně tak nechtějme po politicích víc, než chcete sami po sobě. Jsou v podstatě také jenom lidi, stejně poctiví nebo nepoctiví jako jsme my.

Nehodlám vůbec nikomu radit komu má, či nemá v pátek a sobotu dát svůj hlas, to záleží jen a jen na něm, ale přesto… Nevěřte řečem, že komunální politika není o stranictví, ale hlavně o osobnostech. Ani sebevětší osobnost není sama o sobě schopna prosadit svůj zájem, když za ní nestojí většina politické regionální reprezentace a zázemí silných politických stran. Stejně tak přestaňte věřit tomu, že nejlépe je volit nezávislé. Každý z nich je na něčem závislý. V politice většinou na penězích či na moci. Případně obojím.

Tak koho mám volit? Volte ty kandidáty, kteří respektují vaše názory, kteří s vámi o nich diskutují a kteří se vás ptají. Volte lidi, které osobně znáte, znáte jejich odvedenou práci, jejich jasně definované názory. Volte ty, kteří umí dodržet slovo a stát si za svými sliby. Volte ty, kteří dokáží pro město či obec opravdu něco užitečného udělat, naslouchat vám, nechat si poradit a ne tvrdošíjně jít za za svou kariérou a jen si stavět v obci své pomníky. Prostě volte voly, volte krávy, jen nevolte …

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!